جمعه 29 مهر 1390

زندگی پرفراز و نشیب قذافی: از چوپانی تا مرگ

   نوشته شده توسط: mohammad reza fattah    

معمر محمد عبد السلام آبو منیار القذافی در ۷ ژوئن سال ۱۹۴۲ میلادی، در روستایی به نام جهنم در نزدیکی شعیب الکراعیه در حوالی سرت به دنیا آمد.

خانواده او به یک قبیلهٔ کوچک از بربرهای عرب شده به‌نام قذاذفه تعلق داشت که از طریق چوپانی در بیابان هون امرار معاش می‌کردند.

 او هنگامی که پسربچه‌ای بیش نبود به مدرسه ابتدایی اسلامی رفت. در آن هنگام حوادث عمده‌ای در جهان عرب در حال رخ دادن بود. شکست عرب‌ها از اسرائیل در سال ۱۹۴۸ میلادی و به‌قدرت رسیدن جمال عبدالناصر در مصر به سال ۱۹۵۲ میلادی، عمیقاً او را تحت تأثیر قرار داد.

او تحصیلات دورهٔ متوسطه را زیر نظر یک معلم خصوصی در مصراته به اتمام رساند. در لیبی مانند دیگر کشورهای عربی، اجازه تحصیل در رشته‌های علوم نظامی و ورود به ارتش و کسب یک شغل نظامی، بعد از استقلال فراهم شد.قذافی

 حرفه نظامی امکان تحصیل در مقاطع بالاتر را فراهم می‌ساخت و رفاه اقتصادی و اجتماعی به همراه داشت و برای بسیاری تنها راه رسیدن به فعالیت‌های سیاسی بود.

 برای قذافی و بسیاری از افسران که توسط گروه ناصر تحت عنوان ملی‌گرایی عربی و همچنین انزجار و دشمنی با اسرائیل تحریک و تشجیع می‌شدند حرفه نظامی برای آن‌ها حرفه انقلابی بود.

قدافی در سال ۱۹۶۱ میلادی وارد دانشکده افسری بنغازی و به همراه هم دوره‎ای‌هایش در سال ۶۶-۱۹۶۵ میلادی به عنوان مستشار نظامی فارغ‌التحصیل شد.

 قذافی در همین زمان به نهضت افسران آزاد پیوست. ناامیدی و شرمساری از جانب آن دسته از افسران لیبی که در زمان شکست ارتش عرب‌ها در سه جبهه در سال ۱۹۶۷ میلادی حضور داشتند کاملاً احساس می‌شد.


ادامه مطلب

سایت رسمی باشگاه تراکتورسازی در آستانه بازی با سایپا یک عکس جالب را روی خروجی خود قرار داده است.

به گزارش فارس، سایت رسمی باشگاه تراکتورسازی در اقدامی جالب و قابل تامل در خروجی خود عکسی قرار داده که زیر آن نوشته شده "بدون شرح".در این عکس خودروی پرایدی دیده می‌شود که نام سایپا ضربدر قرمز خورده و بالای آن نوشته شده تراکتور.

تیم تراکتورسازی جمعه هفته جاری و در هفته یازدهم لیگ برتر در ورزشگاه یادگار امام میزبان سایپا خواهد بود.


سه شنبه 26 مهر 1390

به این میگن زمین خوردن! (عکس)

   نوشته شده توسط: mohammad reza fattah    


سه شنبه 26 مهر 1390

عباس پالیزدار دستگیر شد

   نوشته شده توسط: mohammad reza fattah    

عباس پالیزدار شب گذشته بازداشت و روانه زندان شد.

یک منبع آگاه در دادسرای عمومی و انقلاب تهران در گفت‌وگو با فارس با تأیید خبر دستگیری عباس پالیزدار اظهار داشت: پالیزدار برای اجرای حکمی که دادگاه برای وی صادر کرده بود، به زندان رفته است.


سه شنبه 26 مهر 1390

همایش "انتخاب بهترین توالت" در قزوین

   نوشته شده توسط: mohammad reza fattah    

شهرداری قزوین همزمان با روز جهانی "توالت" همایش و جشنواره "انتخاب بهترین توالت" را بر گزار می‌كند و مركز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران نیز در این همایش با بررسی مطالعات صورت گرفته در این حوزه شركت خواهد داشت .

مركز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در برگزاری اولین همایش "انتخاب برترین توالت" همزمان با روزجهانی توالت در قزوین با شهرداری قزوین همكاری كرد.

به گزارش رورابط عمومی مركز مطالعات وبرنامه ریزی شهر تهران، مهندس محمد مجابی ، معاون علم و فن آوری مركز مطالعات وبرنامه ریزی شهر  تهران با اعلام این خبر گفت:مركز مطالعات برای اینكه بتواند مطالعات مناسبی را در حوزه مدیریت شهری به منظور رفع معضلات شهری به انجام رساند كه دارای قابلیت اجرایی نیز باشد باید نشست های تخصصی با حضور كارشناسان زبده در این حوزه ها برگزار كند.

وی با اشاره به اینكه مركز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران این نشست ها را به صورت مشترك با شهرداری های شهرستان ها نیز برگزار می كند، اظهار داشت: همایش انتخاب برترین توالت كه با همكاری شهرداری قزوین  در تاریخ 28 آبان ماه (19 نوامبر) همزمان با روز جهانی " توالت " برگزار می شود، از جمله این نشست های تخصصی خواهد بود.

مجابی ضمن تاكید بر این امر كه یكی از مباحث مهم رعایت بهداشت در سرویس‌های بهداشتی است ، خاطرنشان كرد: این موضوع در دستور العمل‌های متعدد به تصویب نهادهای بین‌المللی  رسیده و بسیار مورد توجه است.

 معاون علم و فن آوری مركز مطالعات وبرنامه ریزی شهر تهران با بیان اینكه یك گرم مدفوع انسان می تواند دربردارنده میلیونها ویروس، باكتری و انگل باشد كه با عدم رعایت بهداشت به راحتی قابل انتقال است، تصریح كرد: امروزه بسیاری از مردم در نقاط مختلف دسترسی به توالت‌های تمیز ندارند و با توجه به جایگاه توالت‌ها، لازم است توجه جدی به این نكته صورت گیرد.

مجابی تاكید كرد: نزدیك به 11 سال است كه مراسم روز جهانی توالت در كشورهای دنیا با  نشست‌های مختلف  برگزارمی شود و امسال نیز بنا شده است ، این گردهمایی در كشور چین باشد.

وی با اشاره به اینكه در فرهنگ ایرانی اسلامی میزان توجه به مسائل بهداشتی زیاد است و پیشینیان نیز به این موضوع اهمیت بسیاری داده‌اند ،افزود:  با این وجود بسیاری ازنكاتی كه باید در سرویس‌های بهداشتی رعایت شود ، مورد توجه قرار نگرفته و جنبه‌های بهداشتی آن رعایت نشده است.

مجابی ضمن تاكید بر این امركه در سرویس‌های بهداشتی باید استاندارهای متعددی رعایت شود، گفت: باید تعداد سرویس های بهداشتی عمومی زنانه و مردانه با جمعیت كشور متناسب باشد، از سوی دیگر نور سرویس ها، جنس كف و دیوارها و نوع سنگ به كار رفته، امكان تمیز كردن و شست و شوی نوزاد و برخورداری از آب گرم  نیز از نكات دیگری است كه قطعا باید مورد توجه قرار گیرد.


به گفته وی بوی آزاردهنده نیز از نكات بسیار مهمی است كه در سرویس‌های بهداشتی عمومی كشور ما به آن توجه نمی شود و این بو معمولا تمام محوطه اطراف سرویس‌های بهداشتی را نیز در بر می‌گیرد.

مجابی همچنین یكی از مشكلات جذب گردشگر در كشور را معضل سرویس‌های بهداشتی دانست و عنوان كرد: البته در جایگاه گردشگری جدا از موضوع جذب گردشگر باید به این نكته توجه كنیم كه به عنوان كشوری اسلامی كه در آن توجه ویژه ای به مقوله نظافت شده است نباید از نگاه گردشگران خارجی با سرویس‌های بهداشتی آلوده مورد سئوال قرار بگیریم.

وی  تصریح كرد: شهرداری قزوین همزمان با روز جهانی "توالت" همایش وجشنواره "انتخاب بهترین  توالت" را بر گزار می‌كند و مركز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران نیز در این همایش با  بررسی مطالعات صورت گرفته در این حوزه شركت خواهد داشت .

مجابی اظهار امیدواری كرد كه اهداف این همایش مورد توجه قرار گیرد و با ارائه استانداردهای لازم؛ همایش بتواند با جلب توجه عمومی، مشاركت را در جامعه در این حوزه گسترش دهد و همانطور كه مردم در گذشته با وقف و احداث آب انبار به  پاكیزگی عمومی توجه می كردند ؛ اكنون نیز چنین اقدامی در زمینه سرویس های بهداشتی صورت گیرد.

به گفته وی در حال حاضر نه تنها در مكان‌های عمومی بلكه در اماكن خصوصی مانند رستوران ها نیز مشكل سرویس بهداشتی وجود دارد و با توجه به اینكه بر اساس مطالعات ، هر انسانبطور متوسط 3 سال از زمان عمر خود را در توالت به سر می‌برد توجه به جایگاه بهداشت در سرویس‌های بهداشتی از نكات بسیار حائز اهمیت است.

مجابی در پایان  با بیان اینكه اقدام شهرداری قزوین در برگزاری همایش "انتخاب بهترین توالت" را ارج می نهم، خاطرنشان كرد: از اینكه مر كز مطالعات نیز در این زمینه همكاری دارد، خوشحال و امیدوارم بتوانیم تابوی این مشكل را بشكنیم ، چراكه در این حوزه اگر از اكثریت جامعه نظر سنجی كنیم همه  به این معضل شهری اعتراض دارند .


سه شنبه 26 مهر 1390

مسعود بهنود در فیضیه

   نوشته شده توسط: mohammad reza fattah    

حجره مدرسه فیضیه/ سال 1344


سه شنبه 26 مهر 1390

عکسهای دیدنی و نایاب

   نوشته شده توسط: mohammad reza fattah    


هواپیمایی ملی ایران بیش از سی سال پیش


ادامه مطلب

شنبه 23 مهر 1390

زنی که چند روزه 50 سال پیر شد! (+عکس)

   نوشته شده توسط: mohammad reza fattah    

ابتلا به اختلالی بسیار نادر باعث شده زنی 26 ساله ویتنامی طی چند روز تمامی دوران جوانی خود را سپری کرده و 50 سال پیرتر شود.

به گزارش مهر، تصور اینکه گذر عمر باعث شود روزی از جوانی 23 ساله به فردی سالخورده و 73 ساله تبدیل شوید بسیار ترسناک است، اما وحشتناکتر این است که این اتفاق طی چند روز رخ دهد نه 50 سال!


ادامه مطلب

شنبه 23 مهر 1390

شوهران برگزیده جهان

   نوشته شده توسط: mohammad reza fattah    

پارسال
یکم از بلژیک
دومی آمریکایی بود
وسومی از انگلستان
امسال
مقام سوم را شرکت کننده ای از ترکیه بدست آورد
مقام دوم هم نصیب شرکت کننده ای از صربستان شد
و
شرکت کننده ی ایرلندی مقام نخست را کسب کرد
به خاطر حرکت واقعا رمانتیک خود
ببین : دست خانم را گرفته


به گفته فعالان بازار، قیمت سیم‌كارت كاركرده كد یك در بازار تلفن همراه در هفته گذشته از مرز یك میلیون تومان گذشته و سیم‌كارت صفر با كد دو نیز با حدود 15 تا20هزار تومان افزایش به مبلغ 950 هزار تومان و كاركرده آن نیز تقریبا 500 هزار تومان به فروش می‌رسند.

به گزارش ایسنا، سیم‌كارت صفر با كد سه نیز كه در هفته گذشته 10 تا 15هزار تومان افزایش قیمت داشت، به مبلغ 705 هزار تومان و كاركرده‌ی آن نیز به مبلغ 420 هزار تومان فروخته می‌شود و قیمت سیم‌كارت صفر با كد چهار هم 480 هزار تومان و كاركرده‌ی آن 325 هزار تومان است.

سیم‌كارت صفر با كد پنج به مبلغ 450 هزار تومان و كاركرده‌ی آن 295 تا 315 هزار تومان به فروش می‌رسد و سیم‌كارت‌های صفر با كد شش هم به مبلغ 410 هزار تومان و كاركرده‌ی آن 270 هزار تومان فروخته می‌شوند.

قیمت سیم‌كارت صفر با كد هفت و هشت نیز به مبلغ 250 هزار تومان و كاركرده‌ی آن 200 هزار تومان و قیمت سیم‌كارت‌های 0919 به مبلغ 10 هزار تومان است.

اما همراه اول نسبت به ارائه دو نوع سیم‌کارت دایمی با قیمت‌های 124 هزار و 800 تومانی با پیش شماره 0910 (بدون تضمین) و 254 هزار و 800 تومانی با پیش شماره 0912 (تضمین‌دار) اقدام می‌كند.

سیم‌كارت‌های اعتباری ایرانسل هم پنج هزار تومان به فروش می‌رسند كه دو هزار تومان شارژ اولیه دارند و همراه با آن سیم‌كارت هدیه با پست ارسال می‌شود و برروی آن 200 تومان شارژ وجود دارد؛ به علاوه 100 كیلوبایت GPRS رایگان و 20 پیام الكترونیكی پستچی رایگان هم دارند.

اما قیمت سیم‌كارت‌های دائمی ایرانسل هم 120 هزار تومان به علاوه چهار درصد مالیات ارزش بر افزوده است. علاوه بر آن ایرانسل دو مدل سیم‌كارت پیام‌رسان دائمی و اعتباری دارد كه سیم‌كارت پیام‌رسان دائمی 50 هزار تومان است كه 20 هزار تومان قیمت سیم‌كارت و 30 هزار تومان سپرده است و اعتباری آن چهار هزار تومان به علاوه هزار تومان شارژ اولیه است.

این سیم‌كارت‌ها قابلیت ارسال SMS ،MMS و GPRS را دارند و هزینه‌ی SMS آن ارزان‌تر از تعرفه‌ی سیم‌كارت‌های معمولی است.

سیم‌كارت‌های میكروسیم ایرانسل هم سیم‌كارت‌هایی برای گوشی‌های آی‌پد و آیفون هستند كه اعتباری آن 10 هزار تومان با سه هزار تومان شارژ اولیه است و دائمی آن 120 هزار تومان به فروش می‌روند و قیمت سیم‌كارت پیام‌رسان اعتباری میكروسیم هم هشت هزار تومان است كه دو هزار تومان شارژ دارد و سیم‌كارت‌های پیام‌رسان دائمی میكروسیم هم 50 هزار تومان قیمت دارند.


شنبه 23 مهر 1390

دوقلوزاترین كشورهای دنیا كدامند؟

   نوشته شده توسط: mohammad reza fattah    

اساس مطالعه جدید بین‌المللی و پایگاه داده جهانی دوقلوها، نقاط مختلف جهان از نرخهای متفاوتی در میزان فرزندان دوقلو برخوردار بوده و در این میان كشورهای آفریقای مركزی در جایگاه اول قرار دارند.

به گزارش ایسنا، این درحالیست كه بر اساس داده‌های فوق، كشورهای آسیایی و آمریكای لاتین از میزان كمتری از دوقلوها برخوردارند.

كشور «بنین» در آفریقای مركزی با میزان 27.9 دوقلو در هر 1000 تولد از بالاترین میانگین ملی فرزندان دوقلو برخوردار است.

این یافته‌ها ممكن است در پاسخگویی به سوالاتی در مورد علل دوقلوزایی كه از سن مادر، قد و رژیم غذایی تا عوامل ژنتیكی و همچنین تفاوت‌های مرگ‌ومیر بین دختران و پسران در نواحی خاص متغیر بوده، كمك كند.

دوقلوها همیشه موضوعات جالبی برای مطالعه محسوب شده‌اند و حتی پای در دنیای افسانه و داستان نیز گذاشته‌اند. دوقلوی همسان نیز در دنیای علم بخصوص در ارتباط با سوالاتی در مورد ذات و پرورش، جایگاه خاصی داشته‌اند و از آنجایی كه آنها از لحاظ ژنتیكی همسان هستند، تفاوتهای موجود در میان آنها می‌تواند به آشكارسازی تاثیرات احتمالی محیط بر روی افراد كمك كند.

تا این زمان دانشمندان تصویر ناقصی از تعداد دوقلوها در جهان داشتند. اطلاعات ملی قابل اطمینان در مورد دوقلوها تنها در كشورهای توسعه‌یافته با ثبت زمان تولد در دسترس بوده و اطلاعات این چنینی در مناطق كمتر توسعه‌یافته معمولا ضعیف و خدشه‌دار بودند.

اكنون دانشمندان یك پایگاه داده برای 76 كشور درحال توسعه ایجاد كرده‌اند كه از جامعترین اطلاعات برخوردار است. این داده‌ها شامل اطلاعات در حدود 2.5 میلیون تولد توسط حدود 1.4 میلیون زن بوده كه بین سالهای 1987 تا 2010 جمع‌آوری شده است.

در میان كشورهای در حال توسعه در دست بررسی، بطور میانگین 13.6 دوقلو در هر 1000 تولد وجود داشت. این آمار با نرخ متوسط 9 تا 16 در 1000 تولد در آمریكا، استرالیا و بسیاری از كشورهای اروپایی قابل مقایسه است.

بالاترین میزان تولد دوقلوها با نرخ 18 در 1000 تولد در آفریقای مركزی دیده شده است. میزان بالای تولد دوقلو در كشور بنین احتمالا با گروه قومی یوروبا كه در نیجریه و توگو نیز پراكنده هستند، ‌مرتبط است.

در مقایسه میزان دوقلوزایی در آسیا و آمریكای لاتین با نرخ كمتر از هشت در 1000 تولد بسیار پایین است. استثناء مهم در این میان جزایر كارائیب هستند كه بسیاری از ساكنان آنها را آفریقایی تبارها تشكیل داده و برای مثال در كشور هائیتی میزان دوقلوزایی در حدود 14 در هر 1000 تولد است.

دلایل تفاوتهای نرخ دوقلو زایی
دلیل این تفاوت گسترده در میزان دوقلوزایی در مناطق مختلف جهان در حال توسعه هنوز معماگونه باقی مانده است.

پژوهشهای پیشین نشان داده كه تعداد دوقلوزایی در سطح جهانی یك نرخ 3.5 تا 4 تولد در هر 1000 مورد را تشكیل می‌دهد. در عوض بیشتر تغییرات در میزان جهانی دوقلوها به نظر می‌رسد در اثر نرخ تولد دوقلوهای پسر باشد.

یكی از عواملل آن، سن مادر بوده كه با بالا رفتن سن و تا پیش از 38 سالگی ضریب احتمال دوقلوزایی پسر بالا می‌رود. تعداد زایمانها نیز بهمراه عاداتی همچون استعمال سیگار، استفاده از لوازم پیشگیری از بارداری و حتی قد زن نقش مهمی در این میان ایفا می‌كند.

این نتایج در مجله پلوس وان منتشر شده است.


جمعه 22 مهر 1390

عکس هایی که هرگز از خانواده شاه ندیده اید

   نوشته شده توسط: mohammad reza fattah    


http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs762.ash1/165349_1561994246713_1141037895_31250445_709807_n.jpg


ادامه مطلب

جمعه 22 مهر 1390

خط فقر همینجاست

   نوشته شده توسط: mohammad reza fattah    


 


پنجشنبه 21 مهر 1390

عکس/ این خانم، دختر خاوری است؟

   نوشته شده توسط: mohammad reza fattah    


این تصویر با عنوان «پرندیس خاوری» دانشجوی دانشگاه تورنتو در فضای مجازی منتشر شده است. SiteRooz.com


پنجشنبه 21 مهر 1390

آیا این خانم "ستایش "است؟ + تصویر

   نوشته شده توسط: mohammad reza fattah    


SiteRooz.com


تعداد کل صفحات: 6 1 2 3 4 5 6
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic